Pomoc dzieciom

28 maja br. odbył się rajd charytatywny którego celem była zbiórka funduszy na pomoc dzieciom. Tym razem chodziło o remont Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie. Szczytny cel organizacji rajdu podjęła się grupa Przeworskich Patriotów. Ci młodzi ludzie niejednokrotnie pomogli wielu podmiotom w Polsce i za granicą organizując różnego rodzaju akcje. Rajd zabezpieczali członkowie PKTR „Leliwa” wraz z jego sympatykami. Na starcie zebrało się około 40 osób które wsparły tę ideę. Niestety w Przeworsku jest taki zwyczaj – jeżeli jest rajd bezpłatny to są chętni, w innych przypadkach jest słabo z frekwencją. Jakoś się to mija z wizerunkiem Polaka Katolika pomagającego innym potrzebującym.

W tym miejscu refleksja – na jednym z rajdów na rynku w Przeworsku aktualny w tym okresie Prezes Koła Pan Jerzy Doluk zaapelował do społeczeństwa słowami „Obudźcie się”. Sądzimy że to hasło niestety nie straciło na znaczeniu bo Przeworsk nadal śpi …

Dziwi również fakt braku obecności aktualnego Prezesa Pana Stanisława Dawidowicza na rajdzie charytatywnym. Jak to mówią przykład idzie z góry. Poniżej kila zdjęć z rajdu:

Jeden z odpoczynków na trasie rajdu

Tym razem postój w Jagielle

Tradycyjne zakończenie rajdu. Poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla zapewnili Przeworscy Patrioci. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory. W miłej atmosferze wspólnie spędziliśmy popołudnie w niedzielę.

Pan Tomasz Nalepa poinformował uczestników o przyjętej inicjatywie przez Zarząd Koła współorganizacji charytatywnego rajdu którego celem będzie rozpropagowanie idei hospicjum w Przeworsku. Wstępnie impreza planowana jest na 23 lipca – start godz. 14.00; przed Zarządem dużo pracy – ustalenie trasy rajdu z organizatorem rajdu oraz współdziałania przy jego organizacji.

Mamy nadzieję, iż frekwencja na tym rajdzie będzie większa co przełoży się bezpośrednio na pomoc nowo tworzonej placówce opieki paliatywnej w Przeworsku.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz