Horyniec

Zarząd Koła otrzymał zaproszenie do uczestnictwa w rajdzie organizowanym przez Starostwo Powiatowe Lubaczów. Opis rajdu wraz z plakatem poniżej:

Ruiny Klasztoru Bazylianów, Rezerwat jałowców Sołokija i inne urokliwe miejsca znajdą się na trasie tegorocznego rajdu po Roztoczu. Planowany na 27 maja „III Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo” zgromadzi około 300 osób, ponieważ dla bezpieczeństwa organizatorzy ograniczają liczbę uczestników.
Start i meta rajdu znajdą się w Parku Zdrojowym w Horyńcu – Zdroju, a uczestnicy pokonają pętle o długości 45 km. Po drodze będą odpoczywać poznając historię urokliwych miejsc znajdujących się na trasie. Wśród nich jest Werchrata, Wzgórze Monastyr z ruinami Klasztoru Bazylianów oraz Pustelnią Brata Alberta, Rezerwat Sołokija oraz Nowiny Horynieckie z kapliczką przy źródłach. Meta podobnie jak start zlokalizowana będzie w horynieckim Parku Zdrojowym. W programie rajdu także loteria fantowa dla uczestników i konkurs GREEN VELO, w którym nagrodą główną jest rower trekkingowy.
Osoby zainteresowane udziałem mogą rejestrować się do 12 maja na stronie, https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/255/uczestnicy. Liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób, a koszt udziału w imprezie wynosi 10 zł. Start o 9.30, zakończenie planowane jest w godzinach 18.00 – 19.00.
Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Gmina Horyniec-Zdrój. Partnerami są: „Uzdrowisko Horyniec” Spółka z o.o., Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. Kościuszki w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów.
www.rajd.powiatlubaczowski.pl

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz