Zebranie NWZC PKTR „Leliwa”

W dniu 27 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w małej sali konferencyjnej UM Przeworsk odbyło się NWZC PKTR „Leliwa”. Każde walne zebranie jest aktem szczególnie ważnym dla Stowarzyszenia ponieważ stanowi o przyjęciu prawnych rozwiązań obowiązujących wszystkich członków.

Na zebraniu członkowie Koła mieli możliwość wysłuchać sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Zarządu Koła w sezonie 2015. Wszyscy zebrani wysoko ocenili prowadzoną politykę w zakresie finansowym jak i organizacji imprez masowych.

Podjęto trzy uchwały: nr 1/NWZC/2016 – dotyczącą przyjęcia nowego członka w szeregi Koła, nr 2/NWZC/2016 – dotyczącą zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego oraz nr 3/NWZC/2016 – udzielającą absolutorium Zarządowi Koła.

Przedstawiono również informacje opracowane przez członków Zarządu Koła w zakresie oceny udziału członków w imprezach organizowanych w styczniu, ocenę przesłanych przez SP w Przeworsku propozycji konkursów grantowych dla NG. Ponadto omówiono konferencję międzynarodową w Poznaniu i podano wnioski wynikające dla Koła, wydano nagrody otrzymane od organizacji Green Velo dla członków i sympatyków Koła.

Końcowym etapem zebrania walnego była dyskusja podczas której omówiono:
– szkolenia z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanego przez CRM Sp. z o.o. w Jarosławiu;
– pozyskanie sponsora, który sfinansuje szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym;
– zakup 4 zestawów radiotelefonów typu walkie – talkie dla osób funkcyjnych w kolumnie marszowej rajdu;
– koncepcja wykorzystania Garmin Dakota 20, urządzenia GPS z modułem wysokiej czułości do rejestracji liczby kilometrów i zamianę jej na warunkach sponsora na złotówki. W tym wystąpić do dyrekcji ROT Województwa Świętokrzyskiego o rozważenie możliwości przekazania GPS Green Velo;
– prowadzenie list obecności na imprezach celem analizy frekwencji członków, która będzie podstawą do wyróżnienia na zakończenie sezonu 2016;
– przygotowanie członków Koła do zabezpieczenia nadchodzących imprez: Bieg Tropem Wilczym, II Rajdu Wiosennego, Pielgrzymki rowerowej do Jodłówki, Rajdu Szlakiem Green Velo;
– Zaproszenie Stowarzyszenia Przeworscy Patrioci do uczestnictwa w II Kongresie Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego, który odbędzie się dnia 19 maja 2016 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz do udziału w akcji:
a/ Konkurs na pamiętniki (wspomnienia) dotyczące wydarzeń historycznych, osób będących związanych dziejami Podkarpacia;
b/ Zbieranie relacji świadków historii;
c/ Rejestr lokalnych miejsc pamięci;
– informację NGAP o konkursach grantowych i wniosek o zgłoszenie kandydatury do NGAP na wakat po Pani Katarzynie Kruk, która zrezygnowała z członkostwa w Kole;
– Wystosowanie pisma do organizacji Green Velo w zakresie wsparcia grupy rowerowej na trasie szlaku Green Velo.
Grupa w sezonie 2016 zamierza przejechać cały szlak;
– Przedstawienie informacji o ścieżkach rowerowych w Trójmieście oraz omówienie kilku propozycji zawartych w wydawnictwie Eko Kapio pt. „Sopockie Inspiracje Rowerowe”.

Przedstawienie pomysłu na Dzień Niepodległości:
– parada rowerowa wraz z przejazdem zabytkowych samochodów
– zaimplementowanie na terenie powiatu przeworskiego inicjatywy greenways – współpraca w tym zakresie z samorządami

Prezes Tomasz Nalepa wyznaczył członków do LGK RD i PKM celem zabezpieczenia najbliższych imprez.

Należy podkreślić dobrą atmosferę jak panowała podczas zebrania walnego oraz miły akcent jakim było wydanie nagród rzeczowych od Green Velo.