Stop Hałasowi z Autostrady

Stowarzyszenie Na rzecz Wiedzy i Rozwoju WiR Kopernik z Czarnej Łańcuckiej jest inicjatorem obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Hałasowi z Autostrady”, której celem jest zebranie 100 tys podpisów pod projektem zmiany niektórych ustaw mających na celu wzmocnienie narzędzi do ochrony przed hałasem, głównie z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Oficjalnie WiR rozpoczął działanie z dniem 14 października. WiR ma trzy miesiące na zebranie wymaganej prawem ilości podpisów osób popierających ten projekt, aby można złożyć go do marszałka Sejmu RP.
WiR zwrócił się o pomoc do Zarządu Koła:
„Znając zaangażowanie PKTR „Leliwa” w różne inicjatywy, nie tylko te związane z turystyką rowerową, jako uczestnik kilku imprez rowerowych organizowanych przez Wasze  koło, pozwoliłem sobie prosić Was o pomoc w tej inicjatywie. Szczegóły w załącznikach. Zaznaczę tylko, że celem akcji jest przywrócenie poprzednich dopuszczalnych norm hałasu, z zastrzeżeniem, że ekrany akustyczne powinny być stawiane tylko tam, gdzie są tereny zurbanizowane, a nie wszędzie, gdzie popadnie, jak to miało miejsce poprzednio. W piątek 21. października o godz 18 mamy wyznaczone w Szkole Podstawowej w Czarnej spotkanie organizacyjne w sprawie zbierania podpisów, na które zapraszamy również przedstawicieli PKTR „Leliwa”.
Inicjatorem inicjatywy, a zarazem głównym jej koordynatorem jest prezes naszego stowarzyszenia
Łukasz Belter tel. 603 155 527, e-mail: kontakt@wirkopernik.pl „.
Zarząd Koła rekomenduje inicjatywę obywatelską WiR. Zainteresowani członkowie Koła proszeni są o kontakt z organizatorem spotkania oraz inicjatywy obywatelskiej.
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz