Byliśmy w Piątkowej

22 czerwca br. o godz. 10.00 po instruktażu i pamiątkowej fotce uczestnicy ruszyli na 1 edycję Rajdu Ludzi Gór. Należy podkreślić, iż władze gminy reprezentował Wójt Pan Jacek Grzegorzak oraz Radny Pan Mariusz Lubelski. Trasa około 30 km zaproponowana była niemałym wyzwaniem dla najmłodszych uczestników. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie dzieci przejechały cały dystans. Jestem pełen podziwu szczególnie dla Martyny, która na małych kołach jechała równo za Pilotem KM czyli wyobraźcie sobie, że To wy kręcicie na kole do 20 cali a ktoś na 28 dyktuje tempo. Pełen szacun dla tych małych zwycięzców.

Trasa zróżnicowana z kilkoma lokalnymi podjazdami prowadząca większością trasy bocznymi, lokalnymi drogami o mniejszym natężeniu ruchu. Bezpieczeństwo na trasie zapewnili członkowie RTR, a do nas – PKTR „Leliwa” należało zabezpieczenie skrzyżowań. Prezes RTR podziękował nam za wsparcie logistyczne imprezy o czym wspomniał podczas rozdania nagród.

Rajd zakończył się poczęstunkiem na które zaprosiło Koło Gospodyń Wiejskich z Piątkowej. Tutaj szczególne podziękowania za kunszt kulinarny podawanych potraw, przystawek czy deseru.

Po posiłku nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla najmłodszych uczestników rajdu. Po tej miłej chwili przystąpiono do losowania nagród ufundowanych przez partnera strategicznego naszych Stowarzyszeń czyli NSB Sport Serwis. Kask został w Piątkowej czyli wzrosło bezpieczeństwo na drodze i jednocześnie podniesiona została świadomość lokalnego społeczeństwa.

Lecz to nie koniec atrakcji – organizator rajdu przygotował jeszcze tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasy co było ukoronowaniem tej imprezy. Pomimo niedużej ilości uczestników stworzony klimat był niepowtarzalny a rozmowy w kuluarach przyczyniły się do zgłoszenia tej inicjatywy w Piątkowej jako stałego zamierzenia – tak więc będziemy tam gościć przynajmniej raz w roku, a może częściej – czego sobie i wam wszystkim życzę i już teraz zapraszam na kolejną edycję Rajdu Ludzi Gór.

Na starcie pamiątkowa fotka

Odpoczynek przy kładce nad Sanem w m. Bachów

Szczęśliwie wszyscy dojechaliśmy do Rejonu Docelowego czyli już Meta

Dyplomy i nagrody dla najmłodszych uczestników, następnie losowanie i wręczenie nagród szczęśliwym wybrańcom. Nagrody ufundowali Pan Piotr Łabudzki oraz NSB Sport Serwis.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz