Refleksje po Tuligłowach

W pierwszą sobotę czerwca tradycyjnie od kilku lat Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Pielgrzymkę Rowerową do Tuligłów. W VI Edycji Pielgrzymki na trasę ruszyło 49 rowerzystów i jeden motocyklista – był nim wikary, ks, Tomasz Kij, który przewodniczył naszej duchowej wyprawie.

Zachmurzone, poranne niebo zaniepokoiło pielgrzymów jednak u bram Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Nadziei słońce pojawiło się na niebie. Po dotarciu na miejsce wysłuchaliśmy bardzo ciekawej historii związanej z Sanktuarium, a także uczestniczyliśmy w Eucharystii. Zakończenie pielgrzymki odbyło się na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu, gdzie przy wspólnym ognisku podsumowaliśmy wyprawę oraz wręczyliśmy drobne upominki.

40 km trasa była wymagająca ale piękna pod kątem krajobrazowym tak twierdzą wszyscy uczestnicy. Jedynie mała frekwencja naszych członków utrudniła zabezpieczenie trasy rajdu do Tuligłów. Zarząd Koła liczy, że na kolejnych rajdach będzie członków znacznie więcej bo jak to w porzekadle jak nas widza tak nas opiszą.

Atmosfera rajdu na fotkach …