Zabezpieczenie X Rodzinnego Rajdu Rowerowego w m. Błażowa

Jak w zeszłym roku członkowie PKTR Leliwa zabezpieczyli X Rodzinny Rajd Rowerowy w m. Błażowa. Dopisała pogoda, atmosfera, uczestnicy rajdu tylko niestety mieliœśmy małą frekwencję członków Koła. Około 160 osób w tym 60 dzieci to duże wyzwanie dla LGK RD jak również funkcyjnych GR. Trasa wiodła malowniczą śœcieżką szlaku Green Velo z miejscowoœci Błażowa do Futomy gdzie zjechaliœmy na odpoczynek do Domu Strażaka w m. Futoma. Zabezpieczenie logistyczne organizatora rajdu jak zwykle na wysokim poziomie o czym œświadczą rozmowy w kuluarach i roześœmiane twarze najmłodszych uczestników rajdu. Osobiœście brakowało nam zespołu wyjazdowego bez lekarza (czyli karetki z ratownikami) oraz wozu zabezpieczenia technicznego na trasie rajdu. Mieliśmy apteczkę i sam Prezes Koła spełniał funkcję związaną z pierwszą pomocą przedmedyczną. Z Rejonu Odpoczynku ponownie ruszyliœmy na trasę Szlakiem Green Velo by dotrzeć w sposób zorganizowany do miejsca zakończenia rajdu czyli GOK w m. Błażowa. Tam nastąpiło losowanie głównej nagrody dla młodzieży czyli roweru. Burmistrz Miasta Błażowa skierował słowne podziękowania dla członków PKTR „Leliwa” za profesjonalne prowadzenie kolumny marszowej i zabezpieczenie newralgicznych skrzyżowań. Członkowie LGK RD współpracowali z patrolem Policji uzupełniając się podczas zabezpieczania skrzyżowań na trasie rajdu. Burmistrz Miasta Błażowa przyznał członkom Koła zabezpieczającym rajd nagrody rzeczowe – akcesoria rowerowe. Serdecznie dziękujemy za ten gest sympatii a zarazem uznanie dla Koła za profesjonalizm jaki jego członkowie zaprezentowali na trasie rajdu zabezpieczając go.