Pruchnickie Harce oraz Rajd Rowerowy „Wskocz na Rower.”

Zarząd Koła rekomenduje dwie imprezy rowerowe – Pruchnickie Harce oraz Rajd Rowerowy „Wskocz na Rower.” Pruchnickie Harce Rowerowe to impreza cykliczna. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 21 maja. Biuro zawodów mieści się w Szkole Podstawowej w Świebodnej. W planie przewidziane są maratony MTB na orientację na dystansie 50 oraz 100 km oraz rajd rowerowy na odcinku 12 km. Więcej szczegółów i regulamin imprezy dostępny jest pod tym linkiem. 18
„Wskocz na Rower” to rajd orgqanizowany przez Trzebowniczańską Grupę Rowerową. Start nastąpi w miejscowości Tajęcina również w najbliższą sobotę 21 maja o godzinie 10:00. Trasa liczy 50 km.

Z Tajęciny rowerzyści pojadą do rezerwatu „Bór”, pod mogiły poległych obywateli polskich pochodzenia żydowskiego oraz rozstrzelanych więźniów z rzeszowskiego zamku. Następnie cykliści odwiedzą miejscowość Turza – gdzie zobaczą miejsce zwane „Małym Katyniem”. Kilometr dalej nad zbiornikiem wodnym nastąpi dłuższa przerwa na posiłek. Później przez Nienadówkę i Poręby miłośnicy jazdy na dwóch kółkach udadzą się do Stobiernej pod mogiły poległych w pacyfikacji tej miejscowości w czasie II wojny światowej. Zakończenie rajdu nastąpi w Domu Ludowym w Tajęcinie. O miejscach, które odwiedzią rowerzyści w ciekawy sposób opowiedzą nam zaproszeni historycy. Rajd zostanie zakończony rozdaniem ciekawych nagród dla zwycięzców zorganizowanych konkursów i zabaw. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej pod linkiem.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz