1 Maja

Dziś odbyła się szósta pielgrzymka imienia św. Jana Pawła II do Jodłówki. Pierwsi uczestnicy przyjechali pod przeworską bazylikę już przed godziną dziewiątą. Po któtkim wystąpieniu prezesa Tomasza Nalepy, głos zabrał przedstawiciel przeworskiej Policji aspirant Ireneusz Kucab z pionu Ruchu Drogowego.

Trasa wiodła przez ulicę Wiejską, potem Maćkówkę, Żurawiczki, Łapajówkę, Zarzecze. Tam nastąpił postój, a podrożni mieli możliwość zwiedzić miejscowe muzeum oraz Witosówkę. Po przerwie przez Pełnatycze, Cząstkowice, Czudowice, Rozbórz Długi, Świebodną cykliści dotarli do Jodłówki. Najpierw zgromadzeni posłuchali historii tego niesamowitego miejsca w projekcji multimedialnej. Tam odbyła się msza w intencji osób uzależnionych od różnych nałogów. Po mszy delegacja PKTR „Leliwa” Tomasz Nalepa i Anna Wołowiec złożyła w sanktuarium kwiaty.

Odjeżdżając cykliści udali się do Zarzecza, gdzi zaplanowany był krótki postój przy pomniku papieża Polaka. Tam również zostały złożone kwiaty, a pielgrzymi odśpiewali „Barkę.”

Po dotarciu do Przeworska zakończenie dzisiejszego święta nastąpiło na terenie przyklasztornym. Tam odbyło się losowanie nagród dla najmłodszych uczestników, których fundatorem był Burmistrz Miasta Przeworska. W pielgrzymce wzięło udział 90 rowerzystów oraz ekipy zabezpieczające i techniczne. Podziękowania dla przeworskiej i jarosławskiej policji, tradycyjnie dla załogi Centrum Ratownictwa Medycznego z Jarosławia. Z nami jechał również wóz strażacki z Zarzecza, a także wóz techniczny prowadzony przez Michała Machaja. Dziękujemy Piotrowi Kubasowi, który również ze swych zadań wywiązał się bez zarzutu. Na koniec dodam, że rowerzyści pokonali dystans 62 km.