Rajd Szlakiem Green Velo

Dzisiaj po raz pierwszy w historii naszego stowarzyszenia przeprowadziliśmy rajd Szlakiem Green Velo w Rzeszowie. Członkowie PKTR spotkali się nad Wisłokiem w godzinach porannych, ustalili wspólnie z prezesem Tomaszem Nalepą wszelkie szczegóły i można było startować w drogę.

O godzinie 10:30 peleton liczący 65 osób wystartował znad Zatoki Marina. Cyklistom towarzyszyła przez całą trasę policja oraz ratownicy medyczni. Grupa jechała w stronę ronda Pobitno, następnie zmieniła kierunek na Załęże, Krasne, Strażów, by w końcu dotrzeć do Krzemienicy. Tam proboszcz opowiedział historię miejscowego drewnianego kościółka. W tym miejscu odpoczęliśmy sobie godzinkę, by następnie przy pięknej pogodzie ruszyć w drogę powrotną.

Wspólnie z policjantami na motorach członkowie stowarzyszenia zabezpieczali wszelkie przejazdy. W końcu dotarliśmy nad Zatokę Marina. Każdy cyklista, dostał niejedną gorącą przekąskę. Również dla każdego sponsor, czyli firma NSB Sport Serwis, mieszcząca się w Rzeszowie przy ulicy Fredry 8, ufundowała upominki. A to był tylko przedsmak wielkich emocji, które z każdą minutą coraz bardziej wzrastały. W końcu rozpoczęło się losowanie nagród. Dominika Pajda w roli sierotki, Marcin Szewczyk jako konferansjer. Dominika przyniosła szczęście wielu osobom. Do wygrania były plecaki rowerowe, kask, a nagrodą główną był rower Marki TREK. Emocje rosły z każdą chwilą, cykliści z uwagą wsłuchiwali się w słowa Marcina. W końcu Jacek Baryła, właściciel sklepu NSB Sport Serwis wyciągnął ostatni los z numerem na liście startowej. Chwila niepewności i rower trafił w ręce Mariana Wołowca. Marian oczywiście od razu odjechał w siną dal i tyle go widzieliśmy… Na szczęście w porę przypomniał sobie, że był z żoną Anią i oczywiście równie szybko wrócił z powrotem.

Organizatorami rajdu byli PKTR „Leliwa”, NSB Sport Serwis, które również ufundowało cenne nagrody, a także ciepłe posiłki. Rajd był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dziękujemy policjantom z Rzeszowa oraz Łańcuta, za wspólne pokonywanie trasy, a także załodze rzeszowskiego Centrum Medycznego.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz