Weekend z PTTK

Zgodnie z Harmonogramem Zamierzeń PKTR „Leliwa” w dniach 20-21 maja br. odbył się rajd po roztoczu którego organizatorem była sekcja rowerowa PTTK O/Rzeszów. Dojazd do Leżajska uczestnicy rajdu odbyli korzystając z usług PKP Przewozy Regionalne. Program obejmował zwiedzanie Kościoła OO Bernardynów w którym odbywają się słynne na całą Polskę koncerty organowe; Kościół Farny z barokowym ołtarzem z około 1700 roku w którym jest Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVI wieku; Grób cadyka Elimelecha; Odpoczynek w Ożannej nad zbiornikiem wodnym; Stary Dzików – Cerkiew, w której Andrzej Wajda kręcił sceny filmu „Katyń”; Przejazd groblą w Starym Lublińcu oraz wycieczka nad Tanwią w Hucie Szumy; Nocleg w Hucie Różanieckiej w Schronisku Młodzieżowym które możemy każdemu polecić. Dzień 1 zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem tradycyjnej kiełbasy.

Dzień 2 to trasa powrotu która przebiegała przez miejscowości: Huta Różaniecka, Ruda Różaniecka, Kowalówka, Cieszanów, Dachnów, Lubaczów, Dąbków, Opaka, Szczutków, Łukawiec, Bihale,  Czerniawka, Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Laszki, Wietlin Trzeci, Łazy, Radymno. Na trasie wiele pięknych cerkwi i kościołów – perły architektury drewnianej. W Radymnie ponownie skorzystaliśmy z usług przewoźnika PKP Przewozy Regionalne. W Rzeszowie organizator podziękował uczestnikom za wspólne spędzenie czasu oraz rozwiązał rajd. Jednocześnie zaprosił na kolejny rajd w dniu 4 czerwca, który również jest ujęty w Harmonogramie Zamierzeń Koła.

Niestety nikt z aktualnych członków Koła nie zapisał się na ten dwudniowy rajd. Jedynie dwaj byli członkowie Koła a zarazem jego sympatycy reprezentowali Koło – Pan Tomasz Nalepa i Pan Maciej Nerc.

Klasztor OO Bernardynów – Leżajsk

Przed Farą – Leżajsk