Wrażenia z wycieczki z PTTK

Na dworcu PKP Rzeszów zebrali się uczestnicy rajdu, w tym członkowie i kandydaci oraz sympatycy RTR i PKTR „Leliwa”, organizowanego przez Sekcję Rowerową PTTK O/Rzeszów. Idealnie bo 15 osób czyli spełnialiśmy wymogi ustawowe i nie trzeba było dzielić uczestników na grupy rowerowe. Przejazd do Dębicy wraz Przewozami Regionalnymi i tutaj ciekawostka mieliśmy do wypełnienia ankietę – dobry pomysł na zebranie opinii podróżnych przez firmę. Dębica – fotka pamiątkowa na start i jak to mówią „poszły konie po betonie” czyli ruszyliśmy na trasę.

Przed nami niezłe wyzwanie Głobikowa a na górce park „Jurajski” przy schronisku młodzieżowym oraz wieża wiatrów. Kolejny etap wycieczki to pomnik Chrystusa z 1937 r. to taki ewenement jeżeli chodzi o wielkość pomnika (aktualnie może nie szokuje ale w tamtych czasach zapewne tak). Szutrami dotarliśmy do Brzezin gdzie dane nam było podziwiać perełkę architektury drewnianej – kościół z polichromią na ścianach – cudeńko … Następnie obraliśmy kierunek na Wielopole Skrzyńskie gdzie nie dane nam było wstąpić do muzeum Kantora (w remoncie) lecz to niepowodzenie wynagrodził nam postój w rynku. Pomysł na dalszą trasę został przedyskutowany i wybraliśmy kierunek na szutry czyli z dala od asfaltu. Tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek a później dalsza trasa tylko szutr więc w pięknym stylu ominęliśmy Czudec zjeżdżając lasem do Lutoryża. Tam pamiątkowe zdjęcie i końcówka rajdu w kierunku kładki w Boguchwale na rzece Wisłok. Dojechaliśmy do Budziwoja i na stacji paliw rajd został rozwiązany. Rozstaliśmy się pełni wrażeń i nawet opad deszczu w Rzeszowie nie mógł tego zmienić. Czekamy więc na kolejną propozycję Sekcji Rowerowej PTTK O/Rzeszów a będzie nią czerwcowy rajd po Przemyślu … Z tego miejsca gorąco go rekomendujemy i zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Na starcie w Dębicy

Tak, Tak Tak to nie utwór Obywatela GC ale nasz peleton wspiął się na Głobikową w różnym tempie …

Cóż Głobikowa to nie tylko niezła górka ale też ciekawa miejscowość – „Park Jurajski”, dom ekologiczny i piękna kapliczka … warto tu zaglądnąć

W jednej miejscowości dwie atrakcje …

Perła architektury drewnianej i rzadkość polichromia na drewnie …

Wielopole Skrzyńskie miejscowość w której urodził się Tadeusz Kantor

Znów na trasie, górek nam nie brakowało … pięknych widoków również, malowniczej trasy ze swoistym urokiem także …

Jak przystało na PTTK tradycyjne ognisko momentalnie zorganizowane …

Już w Lutoryżu

Kładka nad Wisłokiem w Boguchwale

Na CPN w Rzeszowie – tutaj organizator rozwiązał rajd i dalej do siebie wracaliśmy indywidualnie …

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz