IV Pielgrzymka Rowerowa z Zarzecza do Tuligłów

IV Pielgrzymka Rowerowa z Zarzecza do Tuligłów W sobotę 4 czerwca 2016 roku po raz czwarty odbyła się rowerowa pielgrzymka z Zarzecza do Tuligłów. Do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei pielgrzymowało 57 osób. Uczestnikom dopisała w szczególności pogoda. Było ciepło, i co najważniejsze – dopisało słońce.

Pielgrzymkę jak co roku rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w kościele św. Michała Archanioła w Zarzeczu, oraz Błogosławieństwa ks. Dominika, jednego z 57. uczestników tegorocznej pielgrzymki. Krótko po godzinie 9.00, podzieleni na trzy grupy, ruszyliśmy w trasę ku Sanktuarium w Tuligłowach. Nad prowadzeniem grup i bezpieczeństwem czuwali członkowie Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej Leliwa. W tym roku nasi przeworscy przyjaciele przybyli do Zarzecza w gronie 15 osób.

Po przejechaniu ok. 11 kilometrów, w Hawłowicach czekał poczęstunek w postaci drożdżówek, ufundowanych przez firmę Bamal. Przerwa była okazją do rozstrzygnięcia konkursu. Z ust organizatora pielgrzymki, Piotra Iwanko padło pytanie skierowane do kobiet: „Pod jakim wezwaniem jest Sanktuarium w Tuligłowach?” – Najszybciej odpowiedź udzieliła Pani Agnieszka Płocica, do której rąk trafił sportowy plecak.

Druga część trasy przebiegała przez malownicze tereny Pogórza Dynowskiego – kameralne dróżki w otoczeniu pół i łąk, z kilkoma większymi wzniesieniami. Na miejscu przywitał nas ksiądz Darek ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Kustosz sanktuarium opowiedział pokrótce historię słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. Warto dodać, że księża Michalici opiekują się sanktuarium od 1971 roku. Po mszy świętej celebrowanej przez księży Dominika i Marka przyszedł czas na ognisko. W trakcie pieczenia kiełbasek nagrodzeni zostali najmłodsi uczestnicy pielgrzymki – Filip Rząsa i Dawid Romanów. Gratulujemy chłopakom wytrwałości, rodzicom natomiast wspaniałych uciech.

Do Zarzecza dotarliśmy ok. 15:00 w pełni radości po przebytej pielgrzymce, zakończonej bez poważniejszych komplikacji na trasie. Dziękujemy księdzu Wikaremu parafii Zarzecze za udział i wsparcie, firmie Bamal za drożdżówki, Przeworskiemu Kołe Turystyki Rowerowej „Leliwa” za pomoc przy zabezpieczeniu trasy, a także Panu Mirosławowi Kozłowskiemu, który pełnił w tym dniu rolę kierowcy oraz Pani Lucynie Iwanko za fachową pomoc medyczną.

Organizatorem pielgrzymki była Parafia św. Michała Archanioła w Zarzeczu oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.