Wsparcie NSB Sport Serwis

Zarząd Koła informuje, iż strategiczny partner Koła – NSB Sport Serwis przekazał kupony rabatowe do serwisu rowerowego mieszczącego się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8. Kolejny raz Koło uzyskuje wsparcie w różnej formie od NSB Sport Serwis. Bony zostaną rozlosowane w dniu 24 września br. wśród uczestników imprezy charytatywnej „Rajd dla Hospicjum” za potwierdzeniem odbioru nagród.

24 września – impreza charytatywna

Na wniosek Zarządu Koła Burmistrz Przeworska Pan Leszek Kisiel objął patronatem honorowym imprezę charytatywną „Rajd dla Hospicjum”. Istnieje możliwość wsparcia tego szlachetnego celu poprzez wpłaty na rachunek Koła prowadzony w: Bank Polska Kasa Opieki S.A I Oddział w Przeworsku 83 1240 2597 1111 0010 3232 0902, w tytule przelewu należy umieścić dopisek: „Dla Hospicjum”. Ponadto Stowarzyszenie Przeworscy Patrioci przeprowadzi kwestę na ten cel podczas rajdu. Wyznaczona Komisja przeliczy zebrane datki oraz uwzględni przelewy z tytułem „Dla Hospicjum”. Całkowita kwota zebrana na ten cel zostanie przekazana na konto Hospicjum przelewem przez Panią Katarzynę Skoczylas – Skarbnika Koła. Czytaj dalej

Z prac Zarządu

Zarząd Koła informuje, iż dokonano rekonesansu wszystkich tras rajdów przewidzianych na październik w Harmonogramie Zamierzeń 2017: Rajd Ludzi Pracy – Skrzyszów, Rowerowy Rajd Jesienny – MOSiR Przeworsk, Z kolejką za pan brat – PKTR „Leliwa” i SP Przeworsk. Jednocześnie wszystkie podmioty zostały powiadomione i przesłano im trasy rajdów.

Czytaj dalej

Informacja MSiT – ETS 2017

Zarząd Koła otrzymał informację od MSiT, iż znaleźliśmy się w gronie pierwszych 150 organizatorów, zarejestrowanych do Europejskiego Tygodnia Sportu. W związku z powyższym, Koło otrzyma gadżety promocyjne których wysyłka zaplanowana jest na drugą połowę sierpnia. Koło otrzymało paczkę, a asortymenty zostaną wydane uczestnikom „Rajdu dla Hospicjum” w dniu 24 września za potwierdzeniem odbioru nagród.

3 x 100 z GPS

Jako sympatyk Koła postanowiłem wykorzystać nieco inaczej GPS, tym razem skorzystałem z funkcji Treningi. Wpisałem odległość 100 km oraz średnią prędkość i to cudeńko zabrało się do roboty. Wyznaczyło 3 trasy z czego dwie w terenie górzystym. Trasa pierwsza doprowadziła mnie  do skansenu w Kolbuszowej. Co ciekawe 1/3 trasy prowadziła przez miejscowości w których nigdy nie byłem. Trasa nr 2 to okoliczne wzniesienia i trochę po mieście. Tutaj należy dodać, iż nie zawsze słuchałem podpowiedzi GPS stąd kilka odcinków poprzez las i bezdroża. Tutaj również 1/3 trasy była dla mnie nowym wyzwaniem co nie oznacza, że była to prosta trasa. Powiedzmy że w wyniku własnej inicjatywy zjechałem z lasu do Blizianki, a to przecież krok od Niebylca. Trzecia trasa była mi znana lecz i tutaj GPS przygotował niespodziankę po wjechaniu na długi podjazd w kierunku Domaradza poprowadził mnie lokalnymi dróżkami tak iż ponownie zobaczyłem napis Blizianki lecz już dojeżdżając do Niebylca. Dalej Strzyżów i okoliczne górki wraz ze słynnym wjazdem koło cmentarza w kierunku Pstrągowej. Tam też mały pionowy skrót i dalej jak to mówią z górki na pazurki. Cóż udowodniłem sobie, iż samemu też można zrobić ciekawe wycieczki i gdy się nam wydaje, że już wszystko widzieliśmy okazuje się że nie. Życzę wszystkim członkom i jego sympatykom również udanych decyzji zwłaszcza, że końcówka pogody w sierpniu sprzyjała realizacji wycieczek rowerowych.

Borek Stary – propozycja dla wszystkich

Jak co roku – 15 sierpnia –  grupa rowerzystów z Przeworska włączyła się do imprezy organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie czyli pojechaliśmy do Borku Starego do Sanktuarium Matki Boskiej gdzie została odprawiona msza św. z okazji Wniebowzięcia Matki Najświętszej (święto to nazywane jest również Matki Boskiej Zielnej). Dojazd do docelowej miejscowości jak również powrót to trasa zróżnicowana z dużą ilością podjazdów. Tak więc Ci co się wybrali mogli sprawdzić swoje umiejętności kolarskie.

Czytaj dalej

Propozycja PTTK – „60+”

Zarząd Koła otrzymał propozycję szkolenia rowerzystów „60+” w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego od Koła Rowerowego przy PTTK O/Rzeszów. Zapisy chętnych osób na szkolenie do 10 września br.:

  • tel.: 17 85-367-55
  • adres e-mail: pttk@pttk.rzeszow.pl   z dopiskiem „Barbara Podsiadło – 60+”. Szczegóły poniżej.

Czytaj dalej

Koło zabezpiecza imprezę w Urzejowicach

12 sierpnia br. członkowie Koła wraz ze swoimi sympatykami zabezpieczyli „Rajd Małych Rowerków” w Urzejowicach. To kolejna impreza, w której Koło brało udział. Należy podkreślić, iż nie była to planowa impreza ujęta w Harmonogramie Zamierzeń. Zarząd Koła podjął warunkowo decyzję o zabezpieczeniu dwóch dodatkowych imprez („Dni Jakubowe”, „Rajd Małych Rowerków”). Zarząd Koła wystosował zapytanie do organizatora imprez w zakresie możliwości wydzielenia lokalu na potrzeby Koła z zasobów GOK Przeworsk. My wywiązaliśmy się ze swoich obowiązków. Aktualnie oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Przypomnę tylko, iż zabezpieczyliśmy „Bieg tropem Wilczym” oraz „Bieg Montera” – obydwie inicjatywy zostały zgłoszone do Harmonogramu Zamierzeń na 2017.

Czytaj dalej