Jedziemy na Noc Świętojańską

Zarząd Koła informuje, iż uzgodnił z organizatorem imprezy Noc Świętojańska – CKT w Tryńczy trasę rajdu oraz czas dojazdu kolumny marszowej do miejsca docelowego.

24 czerwca br. startujemy o 16.00 z Budowlanych 9 MOSiR Przeworsk, trasa około 30 km, planowany czas dojazdu do m. Tryńcza godz. 18.00, tam rajd zostanie rozwiązany a uczestnicy rajdu biorą indywidualnie udział w przedmiotowej imprezie oraz wracają samodzielnie do Przeworska. Życzymy dużo wrażeń na nowej trasie rajdu.

Odwołany Rajd

Zarząd Koła informuje, iż planowany na dzień 17 czerwca I Rajd „Szlakiem Przeworskiego Bluesa” nie dojdzie do skutku. Jednocześnie zapraszamy na wycieczkę rowerową do Tryńczy w dniu 24 czerwca br. Tym razem pojedziemy zupełnie inaczej i to niespodzianka dla przyszłych uczestników tego rajdu.

Rowerem w Bieszczady

Zarząd Koła informuje, iż organizator rajdu „Wszystkie drogi prowadzą do Bieszczad” podjął decyzję o przeprowadzeniu rajdu w dniu 10 czerwca 2017 r. Ufundował nagrody w postaci przewodników rowerowych, zapewnił logistyczne zabezpieczenie rajdu wraz z noclegiem w Olszanicy. Nagrody zostały zakupione w NSB Sport Serwis, który jest partnerem strategicznym dla PKTR „Leliwa”. Trasa wiodła malowniczymi ścieżkami i była to trudna wyprawa. Wiele wzniesień musieli uczestnicy rajdu pokonać i zmierzyć się ze swoimi możliwościami na dystansie 110 km.

Czytaj dalej

Tuligłowy

Zarząd Koła dziękuje wszystkim członkom Koła, którzy zabezpieczali rajd pielgrzymkowy do m. Tuligłowy w dniu 3 czerwca br. Można stwierdzić stwierdzić, iż pogoda była zamówiona przez pielgrzymów. Atmosfera jak zawsze wspaniała. Należy podkreślić, iż po raz kolejny nasz partner strategiczny NSB Sport Serwis nie zawiódł i ufundował nagrody dla uczestników rajdu. Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania kierownictwu NSB Sport Serwis za wspieranie akcji katolickich. Jak dobrze wszyscy bawiliśmy się można zobaczyć na fotografiach.

Czytaj dalej

Z wizytą w Radio Via

W dniach 1 i 2 czerwca br. Pan Tomasz Nalepa udzielił wywiadu dla Radia Via w Rzeszowie. 1 czerwca przekazał rower, który ufundował NSB Sport Serwis (partner strategiczny PKTR „Leliwa”) laureatce konkursu. Natomiast w dniu 2 czerwca Pan Tomasz Nalepa przekazał informacje na temat V Pielgrzymki Rowerowej  z Zarzecza do Tuligłów. Również w tym przypadku fundatorem nagród jest NSB Sport Serwis.

Czytaj dalej

Pomoc dzieciom

28 maja br. odbył się rajd charytatywny którego celem była zbiórka funduszy na pomoc dzieciom. Tym razem chodziło o remont Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr Henryka Hanasiewicza w Rzeszowie. Szczytny cel organizacji rajdu podjęła się grupa Przeworskich Patriotów. Ci młodzi ludzie niejednokrotnie pomogli wielu podmiotom w Polsce i za granicą organizując różnego rodzaju akcje. Rajd zabezpieczali członkowie PKTR „Leliwa” wraz z jego sympatykami. Na starcie zebrało się około 40 osób które wsparły tę ideę. Niestety w Przeworsku jest taki zwyczaj – jeżeli jest rajd bezpłatny to są chętni, w innych przypadkach jest słabo z frekwencją. Jakoś się to mija z wizerunkiem Polaka Katolika pomagającego innym potrzebującym.

Czytaj dalej

Koło na roztoczu

27 maja chętni członkowie i sympatycy Koła wzięli udział w III Roztoczańskim Rajdzie Rowerowym Green Velo. Nowy teren, nowe wrażenia, a przede wszystkim możliwość prezentacji w mediach informacji o PKTR „Leliwa” to wymierne korzyści majówki na roztoczu. Pan Tomasz Nalepa udzielił wywiadu redaktorowi miejscowego czasopisma, reporterom Polskiego Radia i Telewizji Rzeszów. Inni członkowie i sympatycy Koła również się wypowiadali. Przedmiotowy rajd był świetnie zorganizowany i zabezpieczony pod względem logistycznym. Takiego podejścia od władz na naszym terenie byśmy oczekiwali. Koledzy zwracali uwagę na na jeszcze jeden szczegół za kolumną jechał pojazd – warsztat rowerowy, który wielokrotnie pomagał na trasie rowerzystom i na postoju świadczył usługi nieodpłatnie. Z takim działaniem spotkaliśmy się już na Rajdzie Ludzi Pracy. Cóż można więcej powiedzieć – życzmy sobie takiej organizacji i zaangażowania różnych podmiotów podczas realizacji zamierzeń Koła.

Czytaj dalej